Kép forrása: Kutatók Éjszakája
A Gábor Dénes Egyetem idén is csatlakozott a Kutatók Éjszakájához. Szeptember 27-én, péntek délután az intézmény is megnyitja kapuit, és izgalmas programokkal, interaktív előadásokkal vár mindenkit, akit érdekel a tudomány, a technológia, és aki – ha csak egy estére is – kutatóvá szeretne válni.
Az egyetem több mint 30 éve élen jár a képzési innovációban: első volt Magyarországon a távoktatás bevezetésében, a jelen korban pedig az egyetemi digitális oktatás innovatív úttörője. A Kutatók Éjszakájához idén is csatlakozó intézmény szeptember 27-én délután és este előadásokkal, interaktív programokkal várja az érdeklődőket, ahol nem csak az egyetemen folyó kutatásokba, innovatív megoldásokba, hanem a digitalizáció és mesterséges intelligencia mindennapjainkba való beépülésébe is betekintést nyerhetnek.
A 16:30-kor kezdődő és 22:00 óráig tartó programsorozatban minden korosztály talál magának izgalmas elemet. Két előadóteremben folyamatosan zajlanak majd az előadások, többek között olyan témákat érintve, mint az MI felhasználási területei a kreatív iparban, innováció a környezetvédelemben és a kiberbiztonság. Interaktív programok várják a dróntechnológia és robotika iránt érdeklődőket, de lesz 3D nyomtatás, kreatív sarok és fényfirkálás is.
Az eseményen az egyetem lehetőséget biztosít a tudomány iránt érdeklődő fiatal generáció bemutatkozására is, „A jövő csillagai az egyetemen, avagy kutatás kicsiben, inspiráció nagyban" szekcióban általános iskolás és középiskolás hallgatók mutathatják be innovatív megoldásaikat.
„A Kutatók Éjszakája kiváló alkalom arra, hogy szélesebb közönségnek is bemutassuk a nálunk folyó oktatási és kutató munkát. Bízom benne, hogy sok fiatalhoz hozzuk közelebb a tudomány, a technológia világát, és kapnak kedvet ahhoz, hogy ebben az irányban képezzék magukat, sőt akár ezt a pályát válasszák a jövőben” – mondta el Dr. Dietz Ferenc, a Gábor Dénes Egyetem elnöke.
További információ a programokról: